1.  Jakie dokumenty będą potrzebne do rejestracji dziecka w Fundacji i na jaki adres mam je wysłać ?

W zależności od tego, czy dziecko ma zostać wyłącznie podopiecznym Fundacji czy również beneficjentem programu Zakretki.info, należy przesłać dokumenty określone w regulaminie. Dokumenty dotyczące Podopiecznych Fundacji znajdują się tutaj, natomiast dokumenty dotyczące Podopiecznych programu znajdują się tutaj.

 

Adres na jaki należy wysłać dokumenty to adres siedziby Fundacji:

Fundacja Bez Tajemnic

ul.Wincentego Witosa 27/12

30-612 Kraków

dopisek „PODOPIECZNI” (ułatwi nam dostarczenie poczty do właściwej osoby, nie jest on jednak konieczny

 

2. Mam chore dziecko – w jaki sposób jesteście nam w stanie pomóc?

Fundacja pomaga chorym i potrzebującym na kilka sposobów. Pierwszym z nich jest prowadzenie bezpłatnych Subkont dla Podopiecznych, na których mogą oni gromadzić środki potrzebne do ich leczenia i rehabilitacji. Kolejnym sposobem działania jest zbiórka środków w ramach ogólnopolskiej zbiórki publicznej, na którą Fundacja posiada odpowiednie zezwolenia. Naszym sztandarowym działaniem jest program Zakretki.info – Pomagamy nie tylko przyrodzie – beneficjentami programu mogą zostać dzieci do 18 roku życia. Program przewiduje udzielenie wsparcia w wysokości do 10 000 zł na zakup sprzętu rehabilitacyjnego.

Dodatkowo Fundacja organizuje koncerty charytatywne oraz aktywnie współpracuje z przedstawicielami mediów.

 

3. Moje dziecko potrzebuje wózka. Jakie dokumenty mam wysłać i jaki jest okres oczekiwania na sprzęt?

W przypadku zakupu sprzętu rehabilitacyjnego dla niepełnosprawnego dziecka, należy zgłosić go jako podopiecznego Fundacji, następnie należy zapoznać się z Regulaminem przyznawania pomocy materialnej w ramach Programu Zakretki.info dostępnego w zakładce Podopieczni. W treści regulaminu wyznaczone są dokumenty które należy przesłać na adres siedziby Fundacji.

Okres oczekiwania na pomoc w ramach Programu Zakretki.info zależy od wielu czynników, m.in. jest to ilość zbieranych zakrętek w poszczególnych regionach Polski, wielkość transportów, oferowany przez firmy recyklingowe ekwiwalent pieniężny na rzecz Fundacji, liczba podopiecznych oczekujących na pomoc, liczba zgłoszeń do programu Zakretki.info, itp. Dokładamy jednak wszelkich starań, aby okres ten maksymalnie skrócić. Decydujący jest komplet wymaganych dokumentów oraz czas, który potrzebują rodzice na dosłanie ewentualnych braków.

 

4. Zbieram zakrętki dla swojego chorego dziecka. Czy mogą mi państwo podać adresy skupu?

Niestety nie. Nasz zespół wkłada bardzo wiele pracy w negocjacje z poszczególnymi firmami dotyczące warunków współpracy. Ponieważ dostarczamy duże ilości surowca posiadamy często indywidualne warunki współpracy. W tej sytuacji zachęcamy do zgłoszenia dziecka do naszej Fundacji. Pomożemy w organizacji zbiórki zakrętek, i dołożymy wszelkich starań, aby uzyskać możliwie największą ilość środków na rzecz konkretnego podopiecznego

 

5. Czy dopłacacie do rachunków  (gaz, prąd) i finansujecie zakup węgla?

Niestety nasza Fundacja na chwilę obecną nie dopłaca do rachunków oraz nie finansuje zakupu węgla.

 

6. Czy pomagacie pełnoletnim osobom niepełnosprawnym w zakupie sprzętu?

Tak, Fundacja pomaga chorym i potrzebującym na kilka sposobów. Pierwszym z nich jest prowadzenie bezpłatnych Subkont dla Podopiecznych, na których mogą oni gromadzić środki potrzebne do ich leczenia i rehabilitacji. Kolejnym sposobem działania jest zbiórka środków w ramach ogólnopolskiej zbiórki publicznej na którą Fundacja posiada odpowiednie zezwolenia. Dodatkowo Fundacja organizuje koncerty charytatywne oraz aktywnie współpracuje z przedstawicielami mediów.

 

Posted in FAQ