Alan Zawistowski – woj. podlaskie, P087/03/16

Alan Zawistowski urodził się w kwietniu 2014 r. jako wcześniak z zespołem wad wrodzonych, do których należą wiotkość krtani, zwężenie wrodzone chrząstki pierścieniowatej, niedorozwój połowiczny twarzoczaszki, niedorozwój prawej gałki ocznej oraz stopa końsko-szpotawa. Pierwsze cztery miesiące życia spędził w szpitalu na oddziale intensywnej terapii. Przeszedł wówczas trzy operacje nosa umożliwiające mu samodzielne oddychanie. Od trzeciego dnia życia poddawany był także bolesnym zabiegom mającym usprawnić jego nóżki. Przez 7 miesięcy miał zakładany na nóżki specjalny gips zmieniany regularnie wraz z jego wzrostem, a następnie przez kilka miesięcy musiał nosić buciki ortopedyczne z szyną. Od czasu zdjęcia gipsu chłopczyk rehabilitowany jest pięć razy w tygodniu. Alan nie chodzi, ale zabiegi te sprawiły, że stoi opierając się o meble. Duże koszty generują nierefundowane przez NFZ operacje w klinice okulistycznej mające na celu zapewnienie symetrycznego rozwoju twarzy chłopca. Alanek w tym roku przejdzie już piątą operację, jednak nigdy nie będzie widział na prawe oko.

Obecnie bardzo ważna jest kontynuacja rehabilitacji chłopca, a także zakupy butów ortopedycznych wymienianych w miarę wzrostu chłopca. Rodzice robią wszystko, aby zapewnić chłopcu właściwe leczenie i rehabilitację, ale koszty przerastają skromny budżet rodziny. Zwracamy się w ich imieniu o wpłaty na subkonto Alana w Fundacji Bez Tajemnic: 04 1090 2053 0000 0001 1847 3323, w tytule wpłaty należy podać numer Podopiecznego P087/03/16.

Dodatkowo można wspomóc Alana poprzez dokonywanie zakupów poprzez portal FaniMani: https://fanimani.pl/fundacja-bez-tajemnic/dlaAlanka/