JAK WESPRZEĆ FUNDACJĘ?

 

Fundacja Bez Tajemnic to organizacja dla każdego, kto chce pomagać. Dzięki dość szerokiej działalności i wielu programom, które prowadzimy, każdy znajdzie u nas odpowiedni sposób, w jaki chciałby pomagać. Aby nas wspierać, nie musisz być naszym wolontariuszem, jeśli nie chcesz. Możesz nas wesprzeć nawet jednorazowo.

Możesz wspierać nasze działania w poszczególnych  Programach, wspierać nas w sprawach organizacyjnych (m.in. HR, promocja akcji, organizacja eventów) lub działać na rzecz naszej organizacji w inny sposób:

 

 1. Wykonując przelew na realizację celów statutowych

Możesz przelać na konto naszej organizacji dowolną sumę, aby wesprzeć nasze działania. Pieniędzy tych nie przeznaczymy na wynagrodzenia, a pomogą nam się rozwijać. W tytule przelewu możesz wskazać, na jaki cel  chcesz je przeznaczyć.

Fundacja Bez Tajemnic

ul. Wincentego Witosa 27/12, 30-612 Kraków

Konto Bankowe BZ WBK: WBKPPLPP 04 1090 2053 0000 0001 1847 3323.

 

 1. Wykonując przelew na subkonto konkretnego podopiecznego

Możesz przelać dowolną sumę na rzecz naszych podopiecznych lub poszczególnych programów. Możesz np. wybrać jednego z naszych Podopiecznych  i przekazać pieniądze konkretnie na niego, wpisując w tytule przelewu numer danego Podopiecznego.

Fundacja Bez Tajemnic

ul. Wincentego Witosa 27/12, 30-612 Kraków

Konto Bankowe BZ WBK: WBKPPLPP 04 1090 2053 0000 0001 1847 3323.

 

 1. Poprzez darowiznę rzeczową

Aby móc swobodnie pracować na rzecz naszych Podopiecznych i aby rozwijać prowadzone przez nas Programy, ciągle potrzebujemy różnych rzeczy, m.in. materiałów biurowych, rękawic, worków na zakrętki. Możesz przekazać nam takie materiały, które usprawnią nasz wolontariat.

Często zdarza się też tak, że mamy w domu nieużywany już sprzęt rehabilitacyjny. Po co ma on leżeć schowany w szafie i tylko zajmować miejsce, skoro już go nie potrzebujemy? Przecież on może się jeszcze przydać komuś innemu. Przekaż go nam, a dzięki nam trafi on w ręce osoby potrzebującej.

Darowiznę możesz przekazać do nas osobiście (napisz na kontakt@zakretki.info, aby ustalić gdzie i kiedy możemy się spotkać) albo wysłać na adres:

Fundacja Bez Tajemnic

ul. Wincentego Witosa 27/12

30-612 Kraków

 

 1. Zostając naszym Wolontariuszem – działalność w prowadzonych przez nas Programach

Fundacja Bez Tajemnic to szereg ciekawych Programów wynikających z naszych celów statutowych, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie:

 • Zakretki.info – Pomagamy nie tylko przyrodzie…  – nasz sztandarowy Program, który zapoczątkował działalność Fundacji. W ramach tego programu możesz zostać Koordynatorem Regionalnym lub utworzyć nowy punkt zbiórki zakrętek. Wkręć się w pomaganie!
 • W zdrowym nałogu  – Program propagujący zdrowy styl życia, którego celem jest uświadamianie na temat korzyści z prowadzenia aktywnego trybu życia, a także pokazywanie zasad zdrowego żywienia. Jeżeli interesujesz się dietetyką lub jesteś pasjonatem bycia fit, odnajdziesz wielką radość w zaangażowaniu się w ten Program.
 • Sport to zdrowie nie tylko Twoje  – Program promujący sport i pokazujący, że poprzez własną aktywność fizyczną możemy pomagać też innym, np. organizując charytatywne wydarzenia sportowe. To też pokazanie, że osoby niepełnosprawne nie muszą być pozbawione sportowych doznań. Sport jest dla Ciebie bardzo istotny? Spraw z nami, aby był on ważny też dla innych!
 • Tusze i tonery  – Program w realizacji (szukamy Koordynatora Programu – chętny? chcesz się dowiedzieć więcej? zgłoś się!)
 • Moje pierwsze NGO  – Masz swoją własną wizję tego, jak powinna wyglądać działalność charytatywna? Celem tego programu jest, aby każdy wolontariusz mógł prowadzić własny projekt, funkcjonujący w obrębie Fundacji i realizujący jej cele statutowe. Program ma też na celu wsparcie samodzielnego działania i nabywania cennego doświadczenia przez wolontariuszy.

 

Aby zostać Wolontariuszem u nas w Fundacji, wypełnij formularz zgłoszeniowy.

 

 1. Zostając naszym Wolontariuszem – pomoc w sprawach organizacyjnych i promocji naszej działalności

Fundacja to nie tylko prowadzone przez nas Programy, ale też działalność organizacyjna, promocyjna i informująca. Niezależnie od tego, skąd jesteś, możesz włączyć się w tworzenie Fundacji – można przecież pracować też zdalnie (każdy z wolontariuszy dostaje swój „fundacyjny” adres mailowy). Jest to doskonała okazja do rozwinięcia swoich zainteresować i zdobycia dodatkowego doświadczenia:

  • Masz talent pisarski? Nie masz talentu, ale i tak lubisz pisać? Chcesz sprawdzić swoje siły w redagowaniu niedługich artykułów? Zostać redaktorem magazynu informacyjnego Po Prostu Bez Tajemnic.
  • Jesteś grafikiem? Twoim hobby jest plastyka albo grafika komputerowa? Chcesz zostać ekspertem „Painta”, ale brakuje Ci motywacji lub pomysłów, co można narysować? Znalazłeś się we właściwym miejscu! Nieustannie potrzebujemy różnych grafik do wykorzystania na stronie internetowej, w Po Prostu, na Facebooku i w materiałach promocyjnych – tematów grafik i okazji do rozwinięcia skrzydeł znajdziesz u nas mnóstwo!
  • Lubisz pracować z ludźmi? Chcesz się sprawdzić jako specjalista od HR? U nas na pewno będziesz miał niejedną okazję, aby zdobyć doświadczenie w tej dziedzinie.
  • Masz dar do układania haseł reklamowych? Chciałbyś projektować i opracowywać materiały informacyjne? Masz pomysł na ciekawą kampanię promocyjną? Dlaczego nie u nas?
  • Twój żywioł to koordynacja różnych wydarzeń? Wyszukiwanie ciekawych eventów, w takcie których moglibyśmy się zaprezentować i zbierać zakrętki? Marzysz o zorganizowaniu własnego eventu? Dołącz do naszej grupy eventowej !
  • Tworzenie stron internetowych sprawia Ci radość? Rozszerzaj swoją pasję i pomóż nam w rozwoju naszej strony .
  • Spędzasz dużo czasu na portalach społecznościowych? Możesz przy okazji zrobić coś pożytecznego i rozwinąć swój talent pisarsko-marketingowy! Włącz się w prowadzenie jednego z profili na Facebooku: Fundacji, Zakrętek, W zdrowym nałogu, Tuszy i tonerów lub Zakręconego Zakrętasa. A może chciałbyś rozszerzyć naszą działalność np. na Instagram lub Twitter?
  • Logistyka – to hasło nie brzmi Ci obco? Chcesz zostać mistrzem organizowania transportów zakrętek? Zapraszamy do nas!
  • A może masz inny ciekawy pomysł, w jaki sposób mógłbyś się zrealizować w Fundacji?

 

Aby zostać Wolontariuszem u nas w Fundacji, wypełnij formularz zgłoszeniowy.

 

 1. Otwierając punkt zbiórki zakrętek

Masz trochę wolnego miejsca, np. na zapleczu, w piwnicy, w garażu lub na strychu? Albo zadaszone wolne miejsce w ogródku? Jeżeli choć raz odpowiedziałeś twierdząco i chcesz pomóc niepełnosprawnym dzieciom, otwórz punkt zbiórki! Ludzie będą mogli przynosić do Ciebie zakrętki w dowolnych, wybranych przez Ciebie dniach tygodnia i godzinach (zamieścimy stosowne informacje o miejscu i godzinach otwarcia punktu na naszej stronie internetowej ). Gdy uzbiera się u Ciebie wystarczająca ilość zakrętek, wystarczy, że skontaktujesz się z osobą odpowiedzialną w Fundacji za transporty, a ona zorganizuje odbiór zakrętek od Ciebie.

 

Aby zostać punktem zbiórki u nas w Fundacji, wypełnij formularz zgłoszeniowy albo napisz na adres ilona@zakretki.info.

 

 1. Robiąc zakupy poprzez portal FaniMani.pl  

Robiąc codzienne zakupy, będzie można wspierać naszych Podopiecznych, ponieważ rozpoczęliśmy współpracę z portalem Fundacją Fanimani.pl.

 

To Cię nic dodatkowo nie kosztuje – tylko tyle, ile byś zapłacił za swoje zakupy wchodząc bezpośrednio na stronę internetową sklepu. Jak to działa ? To proste! (instrukcja w postaci krótkiej animacji ):

  • otwierasz profil Fundacji na stronie FaniMani.pl ,
  • z listy sklepów wybierasz sklep, w którym chcesz zrobić zakupy,
  • robisz zakupy 🙂
  • teraz sklep przekazuje część zysku na rzecz naszych Podopiecznych! 🙂

 

 

 1.  Wspomagając nas na portalu Siepomaga.pl 

Profil naszej Fundacji znajdziesz też na portalu SiePomaga.pl. Możesz nas wspomóc również za pośrednictwem tego portalu, wpłacając pieniądze na jednego z naszych Podopiecznych.

 

 1. Przekazując zakrętki w ramach programu Zakretki.info 

Zbieranie zakrętek nic nie kosztuje (ani pieniędzy, ani czasu, ani wysiłku), a każda zakrętka się liczy! Uzbierane zakrętki możesz oddawać na specjalnie organizowanych przez nas wydarzeniach (informacje o nich znajdziesz w aktualnościach  i kalendarzu), a także możesz przynosić je do punktów zbiórek. Już teraz sprawdź, gdzie znajduje się najbliższy punkt zbiórki w Twojej okolicy!

 

 1. Lubiąc nasz profil na Facebooku

Masz konto na Facebooku? Polub nasze profile: Fundacji, Zakrętek, W zdrowym nałogu, Tuszy i tonerów lub Zakręconego Zakrętasa. Dzięki temu będziesz na bieżąco z tym, co się dzieje w Fundacji, w jakich wydarzeniach uczestniczymy, komu pomagamy, a także dowiesz się wielu ciekawostek dotyczących ekologii i zdrowego życia.

 

 1. Promując nasze inicjatywy 

Możesz wesprzeć nas w ramach dziennikarstwa obywatelskiego. Piszesz bloga, prowadzisz swoją stronę internetową albo pisujesz artykuły do lokalnej gazety? Napisz o nas! Jeżeli masz, jakieś pytania, chętnie na nie odpowiemy, aby Twój tekst był ciekawy i rzetelny.

Opowiadaj o naszej inicjatywie znajomym i sąsiadom. Zachęcaj ich do zbierania zakrętek. Udostępniaj nasze posty i wydarzenia na Facebooku. Pisz o nas na innych portalach społecznościowych. Zapraszaj znajomych by wzięli udział w naszych eventach.

 

 1. Uczestnicząc w organizowanych przez nas wydarzeniach

Co jakiś czas (zwłaszcza w okresie wiosenno-letnim, ale nie tylko) organizujemy różne wydarzenia i akcje promujące naszą działalność. Są to zarówno zbiórki zakrętek w ciekawych miejscach, jak i charytatywne koncerty lub imprezy sportowe. Regularnie zapraszamy wszystkich na Dni Otwarte w Krakowie, w trakcie których można zobaczyć największy w Polsce magazyn zakrętek – jest to szczególnie duża atrakcja dla naszych najmłodszych sympatyków, choć nie tylko. Często jesteśmy zachęcani do wzięcia udziału w różnych regionalnych wydarzeniach (np. w Święcie Organizacji Pozarządowych, Święcie Wolontariatu). Niejednokrotnie już prezentowaliśmy też naszą ścieżkę edukacyjną i zbieraliśmy zakrętki w ramach ekologicznych lub wolontariackich eventów. Przyjdź i zobacz! Może to być miły sposób na spędzenie np. sobotniego popołudnia. Informacje o planowanych wydarzeniach zawsze z wyprzedzeniem zamieszczamy na naszym fanpage’u na Facebooku  i na naszej stronie internetowej .

 

 1. Zachęcając swoich znajomych do wolontariatu

Ty nie masz czasu, aby aktywnie włączyć się w rozwój Fundacji i pracę wolontariacką, ale podoba Ci się ta idea? Znasz kogoś, kto chciałby nas wesprzeć? Zachęć swoich znajomych, rodzinę i sąsiadów!